ДУШПАСТИРСЬКІ ОГОЛОШЕННЯ НА IV НЕДІЛЮ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

Живемо уже в нових умовах. Триває карантин.

У зв’язку з впровадженням надзвичайного стану від сьогодні влада закриває наш храм аж до закінчення карантину! Служб Божих в храмі не буде! Всі замовленні Божі Служби будуть звершені в нашій домашній каплиці.

Єпископи закликають нас до посиленої спільної молитви особливо на святому Розарію в наших домівках о 19:30 кожного дня.

На період карантину заохочуємо залишатися вдома, молитися і єднатися з Літургією Церкви при допомозі Радіо Марія та телебачення Віковічного Слова (EWTN), духовно приймаючи Святе Причастя.

Всім бажаємо сильної віри, мудрості, спокою і довіритися Богу і Пресвятій Діві Марії. Пам’ятаймо, що Бог є над усім!

 

У неділю 22 березня 2020 року:

Сьогодні неділя Laetare (з латини: радіти). Це половина Великого Посту.

Після Служби Божої о 10:00 будемо співати Гіркі Жалі українською мовою.

 

На тижні 23-29 березня 2020 року:

У середу – урочистість Благовіщеня Господнього. Заохочуємо в цей день скласти акт Духовного всиновлення зачатої дитини. Цю присягу можемо скласти приватно в своїх домівках.

 

Цитата:

Хтось сказав: «Піст веде нас до небесних воріт, але відкриває їх тільки любов».

 

ДУШПАСТИРСЬКІ ОГОЛОШЕННЯ НА ІІІ НЕДІЛЮ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

UkraineУ неділю 15 березня 2020 року:

Триває час Великого Посту - час покаяння, навернення і хороших постанов. Триваймо в молитві і в покуті.

Після Служби Божої що о 10:00 співаємо Гіркі Жалі українською мовою. Натомість Гіркі Жалі польською мовою співаємо теж в неділю після Служби Божої що о 11:45.

Пожертвування які ми збирали під час Служби Божої будуть призначенні на літургійні прибори для санктуарія Божої Матері в Тиврові та для санктуарія св. Йосифа в Гнівані.

 

На тижні 16-22 березня 2020 року:

Продовжується мандрівка Ікони Святого Сімейства в наших родинах. Хто хотів би запросити Ікону до свого дому просимо звертатися до о. Павла.

У четвер – урочистість св. Йосифа, Обручника Пресвятої Діви Марії. Святкова Служба Божа о 10:00 та о 18:30. В цей день буде благословення чоловіків.

У п’ятницю запрошуємо на Хресну Дорогу після Служби Божої що о 7:00 і після вечірньої Євхаристії що о 18:30.

 

Цитата:

Св. Іоанн Павло ІІ сказав: «Вчора вже не твоє. Завтра невпевнене ... Тільки сьогодні – твоє».

 

 

PolandOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

 

W niedzielę 15 marca 2020:

Trwa czas Wielkiego Postu - czas pokuty, nawrócenia i dobrych postanowień.

Po Mszy św. o 10:00 śpiewamy Gorzkie Żale w j. ukraińskim. Natomiast Gorzkie Żale j. polskim śpiewamy też w niedzielę po Mszy św. o 11:45.

Ofiary, które zbieraliśmy, w czasie Mszy św., będą przeznaczone na naczynia liturgiczne do sanktuarium Matki Bożej w Tywrowie oraz do sanktuarium św. Józefa w Gniewaniu.

 

W tygodniu 16-22 marca 2020:

Trwa peregrynacja Obrazu Świętej Rodziny w naszych rodzinach. Kto pragnąłby zaprosić Obraz do swego domu prosimy zwracać się do o. Pawła.

W czwartek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o 10:00 oraz o 18:30. W ten dzień będzie także błogosławieństwo mężczyzn.

W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową po Mszy św. o 7:00 i po wieczornej Mszy św.

 

Cytat:

Św. Jan Paweł II powiedział: "Wczoraj już nie twoje. Jutro nie pewne ... Tylko dziś jest twoje ".

 

ДУШПАСТИРСЬКІ ОГОЛОШЕННЯ НА ІІ НЕДІЛЮ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

ukraine 640

 

На тижні 8-15 березня 2020 року:

Триває час Великого Посту - час покаяння, навернення і хороших постанов. Свої постанови можемо записувати в спеціальний зошит який знаходиться при виході з храму.

Продовжується мандрівка Ікони Святого Сімейства в наших родинах. Хто хотів би запросити Ікону до свого дому просимо звертатися до о. Павла.

У п’ятницю запрошуємо на Хресну Дорогу після Служби Божої що о 7:00 і після вечірньої Євхаристії що о 18:30.

Зустріч молоді в п’ятницю після Хресної Дороги.

У суботу о 12:00 запрошуємо на зустріч про Біблію. Хочемо там учитися й пізнавати Слово Боже.

 

У наступну неділю:

Будемо збирати під час Служби Божої пожертвування на літургійні прибори для санктуарія Божої Матері в Тиврові та для санктуарія св. Йосифа в Гнівані.

 

Інше:

Запрошуємо на катехези – зустрічі про віру й Бога, що готують до прийняття святих таїнств. Зустрічі відбуваються у вівторок о 19:15 або в суботу о 9:15 в нижній частині храму. Тема цього тижня: «Марія – Мати Христа і Мати Церкви».

Пригадуємо, що в неділю тривають теж катехези для дітей, які проводять Сестри.

Для Друзів Місій відбудуться реколекції з 27-29 березня в Обухові.

У вересні, в Будапешті, відбудеться Міжнародний Євхаристійний Конгрес. На три головні дні Конгресу оголошується паломництво для всіх дієцезій України, а саме 17 – 20 вересня. Вартість перебування на Конгресі – складає 65 євро та своє харчування.

До уваги тих, що записалися на участь у зйомках художнього фільму "Вірити" та з якими ми вже контактувалися в лютому, а також усіх, хто бажає взяти участь у нашому фільмі, особливо чоловіків. Наступні зйомки фільму 2 і 3 квітня. Запрошуємо особливо осіб худорлявих і делікатної статури. Усіх охочих просимо залишити свої контактні дані при виході з храму.

 

Цитата:

Св. Петро Шарбель сказав: «Не вибирай такої дороги, котра не доведе тебе до неба».

 

 

poland 640OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

 

W tygodniu 8-15 marca 2020:

Trwa czas Wielkiego Postu - czas pokuty, nawrócenia i dobrych postanowień. Swoje postanowienia możemy zapisywać do specjalnego zeszytu, który znajduje się przy wyjściu z kościoła.

Trwa peregrynacja Obrazu Świętej Rodziny w naszych rodzinach. Kto pragnąłby zaprosić Obraz do swego domu prosimy zwracać się do o. Pawła.

W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową po Mszy św. o 7:00 i po wieczornej Mszy św.

Spotkanie młodzieży w piątek po Drodze Krzyżowej.

W sobotę o 12:00 zapraszamy na spotkania o Biblii. Chcemy tam uczyć się i poznawać Słowo Boże.

 

W następną niedzielę:

Będziemy zbierać, w czasie Mszy św., ofiary na naczynia liturgiczne do sanktuarium Matki Bożej w Tywrowie oraz do sanktuarium św. Józefa w Gniewaniu.

 

Inne:

Katechezy dla tych, którzy chcą otrzymać dar wiary i przystąpić do sakramentów świętych, we wtorek o 19:15 albo w sobotę o 9:15. Tematem w tym tygodniu będzie: "Maryja – Matka Chrystusa i Matka Kościoła".

Przypominamy, że w każdą niedzielę są katechezy dla dzieci, które prowadzą Siostry.

Dla Przyjaciół Misji odbędą się rekolekcje od 27 do 29 marca w Obuchowie.

We wrześniu, w Budapeszcie, odbędzie się Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny. Na trzy dni Kongresu odbędzie się pielgrzymka ze wszystkich diecezji Ukrainy od 17 do 20 września. Koszt uczestnictwa na Kongresie to 65 euro oraz swoje pożywienie.

Za uwagę tych, którzy zapisali się na film fabularny Believe i z którymi skontaktowaliśmy się już w lutym, a także każdego, kto chce wziąć udział w naszym filmie, zwłaszcza mężczyzn. Kolejna sesja filmowa to 2 i 3 kwietnia. Szczególnie zapraszamy osoby o szczupłej i delikatnej budowie ciała. Podczas opuszczania świątyni każdy może zostawić swoje dane kontaktowe.

 

Cytat:

Św. Piotr Charbel powiedział: "Nie wybieraj takiej drogi, która nie doprowadzi ciebie do nieba".

 

ДУШПАСТИРСЬКІ ОГОЛОШЕННЯ НА І НЕДІЛЮ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

ukraine 640

В неділю 1 березня 2020 року:

Отцю Христофору щиро дякуємо за проголошене під час реколекцій Слово Боже. Зібрані в неділю пожертвування призначаються для парафії св. Йосифа в Гнівані, де о. Христофор є настоятелем, як наша подяка за реколекції.

Минулої середи розпочався Великий Піст, час покути й примирення. Церква нагадує нам, щоб у цей період не влаштовувати гучних забав, не ходити на дискотеки, а зробити якусь постанову, яка допоможе нам навернутися.

В неділю розпочинається «тиждень молитов про тверезість народу».

 

На тижні 2-8 березня 2020 року:

Продовжується мандрівка Ікони Святого Сімейства в наших родинах. Хто хотів би запросити Ікону до свого дому просимо звертатися до нас після Служби.

Від понеділка, 2 березня, в нашому храмі, розпочнеться так званий дошлюбний курс, тобто підготовка для наречених перед таїнством подружжя. Запрошуємо всіх, хто думає про укладання шлюбу. Перша зустріч у понеділок о 19:15.

Запрошуємо на молитву Тезе в середу о 19:00 та на зустріч молоді в п’ятницю після Хресної Дороги.

У четвер – перший четвер місяця. Після ранішньої та вечірньої Євхаристії розарій і молитва про покликання перед Пресвятими Дарами.

У п’ятницю – перша п’ятниця місяця. У п’ятницю запрошуємо на Хресну Дорогу після Служби Божої що о 7:00 і після вечірньої Євхаристії що о 18:30.

Кожної першої п’ятниці місяця заохочуємо до посту на хлібі й воді в намірі миру в Україні, про віддання нашого храму і навернення грішників.

У суботу о 12:00 запрошуємо на зустріч про Біблію. Хочемо там учитися й пізнавати Слово Боже.

У суботу після Служби розарій перед виставленими Пресвятими Дарами.

У суботу о 13:30 запрошуємо на зустріч Троянди Живого Розарію та Почесну Варту.

 

Інше:

Запрошуємо на катехези – зустрічі про віру й Бога, що готують до прийняття святих таїнств. Зустрічі відбуваються у вівторок о 19:15 або в суботу о 9:15 в нижній частині храму.

Пригадуємо, що в неділю тривають теж катехези для дітей.

 

Цитата:

Микола Гоголь сказав: «Щастя для людини на землі починається тоді, коли, забуваючи про себе, вона починає жити для ближніх».

 

 

poland 640OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

W niedzielę 1 marca 2020:

Ojcu Krzysztofowi bardzo serdecznie dziękujemy za wygłoszone podczas rekolekcji Słowo Boże. Ofiary, zebrane dziś podczas Mszy św., przeznaczone są dla parafii św. Józefa w Gniewaniu, gdzie O. Krzysztof jest proboszczem, jako nasze podziękowanie za rekolekcje.

W ubiegłą środę rozpoczął się Wielki Post, czas pokuty i pojednania. Kościół nam przypomina, aby w ten czas nie urządzać hucznych zabaw, nie chodzić na dyskoteki, ale trzeba też zrobić jakieś postanowienie, które dopomoże nam się nawrócić.

Dziś rozpoczyna się "tydzień modlitw o trzeźwość narodu".

 

W tygodniu 2-8 marca 2020:

Trwa peregrynacja Obrazu Świętej Rodziny w naszych rodzinach. Kto pragnąłby zaprosić Obraz do swego domu prosimy zwracać się do nas po Mszy św.

Od 2 marca, w naszym kościele, rozpoczniemy tzw. kurs przedmałżeński, czyli przygotowanie dla młodych przed sakramentem małżeństwa. Zapraszamy wszystkich, którzy myślą o zawarciu sakramentu małżeństwa. Pierwsze spotkanie jutro o 19:15.

Młode osoby serdecznie zapraszamy na modlitwę Taize w środę o 19:00 oraz na spotkanie młodzieży w piątek po Drodze Krzyżowej.

W czwartek - I-wszy czwartek miesiąca. W czwartek po porannej i po wieczornej Eucharystii różaniec z modlitwą o powołania przed Najświętszym Sakramentem.

W piątek - I-wszy piątek miesiąca. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową po Mszy św. o 7:00 i po wieczornej Mszy św.

W każdy I-wszy piątek miesiąca zapraszamy do postu na chlebie i wodzie o pokój dla Ukrainy, o oddanie naszego kościoła i nawrócenie grzeszników.

W sobotę o 12:00 zapraszamy na spotkania o Biblii. Chcemy tam uczyć się i poznawać Słowo Boże.

W sobotę – pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

W sobotę o 13:30 spotkanie dla Róż Żywego Różańca oraz dla Warty Honorowej.

 

Inne:

Zapraszamy na katechezy – spotkania o wierze i Panu Bogu, które przygotowują do przyjęcia sakramentów św. Spotkania odbywają się we wtorki o 19:15 albo w sobotę o 9:15 w dolnej części kościoła.

Przypominamy, że w każdą niedzielę są katechezy dla dzieci.

 

Cytat:

Mikołaj Gogol powiedział: "Szczęście dla człowieka na ziemi rozpoczyna się wtedy, gdy zapominając o sobie, zaczyna on żyć dla bliźnich".

 

ДУШПАСТИРСЬКІ ОГОЛОШЕННЯ НА VІ НЕДІЛЮ ЗВИЧАЙНУ

ukraine 640

На тижні 16-23 лютого 2020 року:

Продовжується мандрівка Ікони Святого Сімейства в наших родинах. Хто хотів би запросити Ікону до свого дому просимо звертатися до нас після Служби.

17 лютого буде 194 річниця затвердження Церквою Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії. Дякую вам за молитву і всяке добро.

Запрошуємо на молитву Тезе в середу о 19:00 та на зустріч молоді в п’ятницю о 19:15.

У суботу о 12:00 запрошуємо на зустріч про Біблію. Хочемо там учитися й пізнавати Слово Боже.

У суботу свято Престолу Святого Апостола Петра.

Отці Паллотини запрошують на суботу 22 лютого до пар Христа царя в Києві на молитву в 6 річницю трагедії на майдані. Програма почнеться о 15:00. О 18:00 Служба Божа яку очолить єпископ Ян Собіло.

 

У наступну неділю:

Будемо гостити Лицарів Колумба, які будуть розповідати про свою діяльність.

Після кожної Євхаристії при виході з храму представники Парафіяльної ради будуть збирати пожертвування на оплату за опалення нашого храму.

 

Інше:

Запрошуємо на катехези – зустрічі про віру й Бога, що готують до прийняття святих таїнств. Зустрічі відбуваються у вівторок о 19:15 або в суботу о 9:15 в нижній частині храму. Тема цього тижня: «Вірую в Святого Духа». Зустріч для старшої групи лише в суботу о 10:30.

Незабаром уже Великій Піст. Від 26 лютого до 1 березня будуть реколекції в нашій парафії. Реколекції попровадить отець Христофор Бузіковські ОМІ, котрий є опікуном санктуарія св. Йосифа в Гнівані.

Від 2 березня, в нашому храмі, розпочнеться, так званий дошлюбний курс, тобто підготовка для наречених перед таїнством подружжя. Запрошуємо всіх, хто думає про укладання шлюбу. Вже можна записуватися після Служби.

 

Цитата:

Поль Клодель сказав: «Бог не прийшов на землю, щоб ліквідувати або пояснити страждання, а щоб наповнити його своєю присутністю».

 

 

poland 640OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ ZWYCZAJNĄ

W tygodniu 16-23 lutego 2020:

Trwa peregrynacja Obrazu Świętej Rodziny w naszych rodzinach. Kto pragnąłby zaprosić Obraz do swego domu prosimy zwracać się do nas po Mszy św.

W poniedziałek przypada 194 rocznica zatwierdzenia przez Kościół Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Dziękujemy za modlitwę oraz za wszelkie dobro.

Młode osoby serdecznie zapraszamy na modlitwę Taize w środę o 19:00 oraz na spotkanie młodzieży w piątek o 19:15.

W sobotę o 12:00 zapraszamy na spotkania o Biblii. Chcemy tam uczyć się i poznawać Słowo Boże.

 

W następną niedzielę:

Będziemy gościć Rycerzy Kolumba, którzy opowiedzą o swojej działalności.

Po wszystkich Mszach św. przy wyjściu z kościoła członkowie Rady Parafialnej zbierać będą ofiary na ogrzewanie naszego kościoła.

 

Inne:

Zapraszamy na katechezy – spotkania o wierze i Panu Bogu, które przygotowują do przyjęcia sakramentów św. Spotkania odbywają się we wtorki o 19:15 albo w sobotę o 9:15 w dolnej części kościoła. Tematem w tym tygodniu będzie: "Wierzę w Ducha Świętego ".

Wkrótce już Wielki Post. Od 26 lutego do 1 marca będą rekolekcje w naszej parafii. Rekolekcje poprowadzi o. Krzysztof Buzikowski OMI, kustosz sanktuarium św. Józefa w Gniewaniu.

Od 2 marca, w naszym kościele, rozpoczniemy tzw. kurs przedmałżeński, czyli przygotowanie dla młodych przed sakramentem małżeństwa. Zapraszamy wszystkich, którzy myślą o zawarciu sakramentu małżeństwa. Można się już zapisywać po Mszy św.

 

Cytat:

Paul Claudel powiedział: "Bóg nie przyszedł na ziemię, aby zlikwidować albo objaśnić cierpienie, ale aby napełnić je swoją obecnością ".

 

Трансляція Святої Меси

29.03.2020

Звернення Отця Настоятеля до Парафіян

20 березня 2020 року