Врятуймо наш Храм!

ukraine 640Наш храм руйнується, і з кожним днем відпадають все більші і більші шматки з фасаду. 2

Недавно з фасаду, біля входу, відвалилося оздоблення вагою більш ніж 100 кг.
За тиждень падали каміння з даху, і така ситуація просто вже не припустима. Це може призвести до вбивства людей які будь знаходитись поряд.
Ми не можемо вплинути на ситуацію прямими діями, але ми можемо знову і знову привертати увагу вже усього світу.

Майже 30 років ми боримось за наш храм, але мабуть тільки після того як зостануться руїни від храму, державні установи, яки мають за це відповідати, зрозуміють ситуацію.Нагадаємо, будівля храму перебуває на балансі Міністерства культури. Проте міністерські чиновники байдужі до цієї історичної пам’ятки, на утримання якої держава виділяє мізерні кошти, про що свідчить зовнішній вигляд та внутрішнє облаштування храму. 

Попри жалюгідний стан будівлі, влада оминає її своєю увагою, хоч навколо храму вкладають плитку та ставлять огорожу. Скільки коштів за цей час держава витратила на утримання, ремонт та реставрацію храму, відколи він є державною власністю, тобто з кінця 2009 року, – невідомо. На жоден запит парафії Міністерство культури не надало інформації щодо обсягів фінансування за період 2010-2018 років. Куди пішли бюджетні кошти, коли та які саме ремонтно-реставраційні роботи проводилися – таємниця. Хоча в опублікованих офіційних звітах фігурують багатомільйонні суми, що виділялися для розробки проектної документації та ремонтно-реставраційних робіт, парафіяни впродовж цього часу побачили лише короткочасну імітацію ремонту. 1
Порівнюючи подані суми державного фінансування та види і об’єм так званих ремонтно-реставраційних робіт виникає обґрунтована підозра: чи не став костел святого Миколая для чиновників Мінкультури об’єктом фінансових зловживань?


Коштом парафії частково відремонтовано нижню та верхню частини храму, однак споруда потребує глобальної реконструкції. Нині, вкотре священики та парафіяни б’ють тривогу, що костел занепадає на очах. Нещодавно, 24 травня 2019 року, з фронтону храму впав величезний бетонний уламок. Менші падають регулярно.
  
Віряни вже впродовж 27 років, від часів незалежності, просять державу передати будівлю Католицькій Церкві, щоб зберегти її від неминучої руйнації та відновити її своїми силами, як це вже зроблено з київським костелом святого Олександра.


25 червня 2001 року храм святого Миколая відвідав Папа Римський святий Йоан Павло ІІ, під час свого апостольського візиту на Україну. Тогочасний президент України Леонід Кучма пообіцяв Святішому Отцеві повернути храм. На жаль, своєї обіцянки він не дотримався.

Міністерство культури свою відмову мотивує тим, що храм святого Миколая є концертним залом Національного будинку органної музики і держава не має іншого відповідного приміщення для проведення концертів. Однак  Католицька Церква запевняє, що за європейською практикою дозволятиме проводити у храмі культурні заходи.4

Цей Божий дім понад століття тому збудовано за кошти вірян-католиків, наш обов’язок – берегти спадок попередників та використовувати його за призначенням. Однак для того, щоб релігійна громада могла організувати повноцінну реставрацію та якісне відновлення історичної пам’ятки, вона має бути власником цієї будівлі, яку свого часу незаконно привласнила радянська влада.

Спостерігаючи за бездіяльністю чиновників, вірні Римсько-Католицької Церкви, які водночас є громадянами незалежної України, не можуть почуватися захищеними від упередженості та свавілля влади, яка часто сприймає свій народ лише як електоральну складову.

Ситуація, що склалася навколо Миколаївського костелу, ставить під сумнів засади верховенства права та нівелює у нашій державі принцип справедливості, без якого немислиме демократичне суспільство.

ДУШПАСТИРСЬКІ ОГОЛОШЕННЯ НА XXIV ЗВИЧАЙНУ НЕДІЛЮUkraine

У неділю:

Вітаємо в нашій парафії нових душпастирів, отців Рафаїла, Богдана та Віталія. Бажаємо їм Божого благословення та натхнення в проповідуванні Доброї Новини.

З огляду на карантин на одній Службі Божій в неділю може бути присутніх тільки 70...


Детальніше...

Голос Папи

Генеральна аудієнція з Папою Франциском, Ватикан, 16 вересня 2020

Пожертвування

Пожертвування на утримання парафії можна

перерахувати на розрахунковий рахунок парафії:

РЕЛІГІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА ПАРАФІЯ СВЯТОГО МИКОЛАЯ КИЇВСЬКО-ЖИТОМИРСЬКОЇ ДІЄЦЕЗІЇ РИМСЬКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ У М.КИЄВІ"
Код ЄДРПОУ парафії: 14292153

Банк: АТ "КРЕДОБАНК", МФО 325365
Код ЄДРПОУ банку: 09807862
IBAN: UA 92 325365 0000026009011224273

В графі «Призначення платежу» просимо вказати: «пожертва на храм»

 

або можна перерахувати пожертви через картку:

ПриватБанк № 5168 7554 2662 4116 (Анджей Рак)

 

Заздалегідь дуже Вам дякуємо за допомог, підтримку і розуміння!

Хай Бог Вас благословить!